امید واقعی

پیش‌بینی امام خامنه‌ای دربارۀ نَفَس‌های آخرِ دشمنی امریکا
یاداشتی از حجت الاسلام لواسانی امام جمعه لواسان

امید واقعی؛ پیش‌بینی امام خامنه‌ای دربارۀ نَفَس‌های آخرِ دشمنی امریکا

بعد از اقدام ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ امریکایی‌ها در قراردادن نام سپاه در فهرست موسوم به (FTO) امام خامنه‌ای در دو دیدار عمومی ـ با قاریان قران بیست و ششم فروردین و با کارگران ۴ اردیبهشت ـ بیاناتی فرمودند تحت این عنوان که «نَفَس‌های آخرِ دشمنی دشمن نسبت به جمهوری اسلامی است» هم‌چنین در دیدار با معلمان از شکست قطعی امریکا و صهیونیسم سخن گفتند.
شاید برای برخی از ما این پیش‌بینی سخت باشد و آن را خوش‌بینانه بدانند. اما اجازه بدهید، به بخشی از خاطرات معظم‌له در سال ۱۳۵۶ اشاره کنم. این خاطرات در کتاب ایشان تحت عنوان «خون دلی که لعل شد» آمده است.
کتاب «خون دلی که لعل شد» خاطرات امام خامنه‌ای از دوران جوانی خودشان و مبارزه با رژیم پهلوی و زندان‌های و شکنجه‌های خود و مبارزان و مشکلات و تحمل و استقامت‌های ایشان و خانواده و دوستان و مبارزان انقلاب اسلامی تا پیروزی انقلاب اسلامی است.
ایشان برای چندمین بار در سال ۱۳۵۶ دستگیری و به ایران‌شهر تبعید می‌شوند. دربارۀ آن می‌نویسند که با مرحوم شهید فخرالدین رحیمی در تبعید هم‌خانه بودند که روزی ناگهان پلیس شاه به منزل در تبعید ایشان حمله می‌کند تا شهر تبعیدی آن دو نفر را تغییر دهد. اجازه بدهید عین جملات ایشان را ـ در صفحۀ ۲۹۷ کتاب ـ برای شما بخوانم:
«آقای رحیمی مشغول بستن ساک و وسایلش بود و افراد پلیس از او می خواستند عجله کند، وقتی زیاد به آقای رحیمی فشار آوردند او در برابر پلیس‌ها و رئیس‌شان از کوره دررفت و سخنرانی پرشور کوتاهی کرد که هنوز کلمات آن در گوشم طنین انداز است. به آنها گفت: «گول این قدرت زوال‌پذیر را نخورید چون به زودی حتماً افول خواهد کرد و قدرت اسلام طلوع خواهد نمود.» او به این سخنان حماسی ادامه داد و ما در آن‌وقت گمان می کردیم این‌ها شعارهایی بیش نیست. من خودم از این شور و حماسه‌ای که گمان می‌کردم نابجاست، احساس خجالت کردم»
.اما بلافاصله در فصل بعد و در آخرین جملات کتاب (ص۳۱۸) می‌نویسند:
«فاصله میان آزادی من از تبعید (ایرانشهر) تا عضویت شورای انقلاب حدود ۴ ماه بود، هم‌چنان که بین آزادی و انتخاب به ریاست جمهوری ۳ سال فاصله شد»
این یعنی قدرت دست خداست و همۀ شیاطین و قدرت‌های شیطانی چه شاه و قدرت ساواک باشد و چه امریکا و صهیونیست‌ها دربرابر قدرت خدای متعال پوشالی هستند و هیچ نیستند. بنابراین تأکید رهبری عزیز ما که ما شاهد «آخرین نفَس‌های دشمنی دشمن» هستیم، می‌تواند مصداقی مشابه از ماجرایی باشد که انسان گمان آن را نمی‌کند و آن را شعاری بیش نمی‌داند. اما تحقق دور نیست، زیرا وعدۀ خدا آن است که درصورتی که در راه دین خدا صبر کنید، پیروزی نزدیک است.

یاداشتی از حجت الاسلام لواسانی

امام جمعه لواسان

ارسال نظر