داستان یک خانم محترم

سید محمد قاضی که اینک بسیار پیر و از کار افتاده شده است یکی از اهالی کاشان است که در ماجرای کشف حجاب مادربزرگش در سفر زیارتی مشهد به تعبیر او با چوب قانون رضاخانی از دنیا می رود او چوب قانون می خورد، روسری از سر این بانوی محترم برداشته می شود و در بازگشت پس از ۷-۸ روز از دنیا می رود. ای کاش داستان این مادر بزرگ که نامش محترم بود پیش از این در فضای فرهنگی جامعه ها بازگو می شد و اکنون سنگ قبرش در امامزاده قاسم کاشان آنطور متروک رنگ و رو رفته باقی نمی ماند. مستند این داستان غم بار امروز به مناسبت جنایت کشتار مسجد گوهر ۸۳ سال پیش از شبکه یک پخش شد.
محترم خانم داستان بانوی محترم ایرانی است که در جریان طوفان ستم کشف حجاب مظلومانه کشته شد و نامش به فراموشی سپرده شد اما از آن تاریخ تا کنون همچنان داستان کشف حجاب زن محترم ایرانی ادامه دارد. تلاش برای برداشتن حجاب از سر بانوی محترم ایرانی امروز وارد مرحله چهارم خود شده است. در مرحله اول این رضاخان بود که با زور و کتک و چوب زن ایرانی را لگد کوب کرد تا حجاب از سرش بردارد رضاخان به گور رفت و تجربه او نیز دفن شد. فرزندش محمدرضا پهلوی در مرحله دوم با تبلیغ و تزیین و دعوت زن ایرانی به متمدن شدن خواست خود او این حجاب را از سر خویش بردارد پاسخ محمدرضا پهلوی هم انقلاب اسلامی بود و و روش او نیز با او به گور سپرده شد.
در مرحله سوم این دستگاه جهنمی تبلیغات غربی بود که با حجم گیج کننده‌ای در بستر غفلت مسئولان فرهنگی و تربیتی بعد از انقلاب و جنگ می خواست زن ایرانی را با اغوا به برداشتن حجاب از سر خود وادارد این حرکت نیز با همه سرمایه گذاری ها که در سالهای اخیر به اوج خودش رسید نتوانست بانوی محترم ایرانی را فریب دهد و عفاف و حجاب خود را کنار بگذارد آنها این بار جواب خود را از خود مردم و بانوان ایرانی گرفتند و تیرشان به سنگ خورد.
اما مرحله چهارمی آغاز شده که متاسفانه این بار قرار است ما به دست خود حجاب را از سر زنان ایرانی برداریم گروهی از ظاهراً علاقمندان و دلسوزان کشور و انقلاب و نظام که در حقیقت از عقب ماندگان فهم حقایق انقلاب و جامعه ایران اسلامی هستند اینطور استدلال می کنند که روندها در آینده به کشف حجاب کامل در جامعه ما از طرف مردم منتهی خواهد شد. بنابراین بیایید با اعلام حجاب اختیاری خودما این فشار روانی را از روی بخشی از زنان ایرانی که به توهم آنها حجاب را نمی‌خواهند برداریم تا در آینده شاهد انفجار کشف حجاب نباشیم. این گروه چهارم توجه نمی کنند که عفاف و حجاب انتخاب بانوی محترم ایرانی است نه الزام حکومت. اگرچه این قانون برای قلیلی از زنان ممکن است اعمال شده باشد.
محترم خانم بانوی عفیفه کاشانی نماد زن ایرانی است که بیش از ۸۰ سال است مظلومانه در مقابل امواج شرورانه و غافلانه کشف حجاب مقاومت می کند. روند حرکت کشور در سالهای آینده که نویدبخش تحقق یک دولت متعهد و جهادی و خدمتگزار مردم و زمینه ساز گسترش فضائل اخلاقی در جامعه است نشان خواهد داد حجاب مانند اسلام انتخاب بانوان ایران است سند آن را میخواهید؟ بانو محترم کاشانی که به ضرب جفا و دستبرد در حجابش کشته شد واکنون در کنار امامزاده در کاشان آرمیده است.


برای دانلود مستند “یک خانم محترم” روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود