گزارش برگزاری دوره تربیت مدرس بیانیه گام دوم

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی ، دوره تربیت مدرس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین علی ثقفی، مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی و دکتر سید محمود هاشمی، رئیس ستاد اجرایی بیانیه گام دوم انقلاب سازمان بسیج اساتید کشور در تاریخ ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ در محل سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای و با حضور اساتید دانشگاه ها برگزار گردید.

همچنین کارگاه تبیین بیانیه گام دوم با حضور اساتید دانشگاه ها و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین ثقفی در در سازمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای در تاریخ ۱۹/۱۱/۱۳۹۹ برگزار شد.
مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی مباحث خود را در باب چرایی و ضرورت دولت سازی و همچنین چگونگی دولت سازی ارائه دادند.
ایشان با تاکید بر اینکه ما در نظام جمهوری اسلامی باید به نقشه راهی که رهبر معظم انقلاب از سال ۷۰ بیان فرموده اند، توجه کنیم و توان و نیرو باید متمرکز در آن مرحله ای باشد که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید دارند، افزودند: مقصود از خودسازی در بیانیه گام دوم نیز همان دولت اسلامی است و بیانات ماه های بعد معظم له نیز نشان دهنده آن است که نقشه راه کلی مسئله ای نیست که بخواهد تغییری داشته باشد و ما نیز باید دائما به آن توجه داشته باشیم.
ایشان دولت سازی را هسته اصلی بیانیه گام دوم بر شمردند و این مهم جز با حضور نخبگان و همراه سازی جوانان اتفاق نخواهد افتاد. امروز مهم ترین مسئله ما مسئله ضعف های حاکمتی است. دومین مسئله یعنی تحقق دولت اسلامی است که تشکیل آن طول کشیده است و این تاخیر از بیانات حضرت آقا هم دیده می شود برخلاف نظر برخی افراد که این طول کشیدن را طبیعی می دانند. لذا ما هنوز با دولت اسلامی خیلی فاصله داریم.
این استاد حوزه و دانشگاه افزود: ما برای اقدام به تشکیل دولت اسلامی نیاز به تفاهم نخبگانی داریم تا این نخبگان بتوانند در عرصه فعالیت همراستا و هماهنگ عمل نمایند.
حجت الاسلام علی ثقفی هدایت مردم به سمت انتخاب اصلح را مهم ترین در این عرصه برشمردند که لازم است جوانان و نخبگان به عرصه تبیین وارد بشوند.
ایشان در انتهای این کارگاه، با طرح ۲ سوالِ چرایی عدم ذکر عبارت دولت اسلامی و نحوه ورود جوان به ۷ عرصه مذکور در بیانیه گام دوم را مطرح نمودند که در ادامه جلسات مورد بررسی و دقت قرار خواهد گرفت.

ارسال نظر