رازهای فاطمه (س) و پنهان کاری های ما (قسمت دوم)

رازهای فاطمه (س) و پنهان کاری های ما (قسمت دوم)

رازهای فاطمه (س) و پنهان کاری های ما (قسمت دوم)

✍️ علی ثقفی

◻️فاطمه که از دنیا رفت مدینه یکپارچه شیون و عزا شد، زنان در خانه اش جمع شدند و او را صدا زندند اى بانوى ما، اى دختر رسول خدا و چنان گریستند گویی مدینه به لرزه درآمده بود. مردان هم به حضور على ع رسیدند که نشسته بود و حسن و حسین هم جلو پدر نشسته بودند و مى‏گریستند و مردم هم از گریه آن دو مى‏ گریستند. مردم مدینه هم پیغمبر و یادگاران او را دوست دارند و هم به زندگیشان، عاداتشان، بزرگانشان، رودربایستی هایشان وابسته اند.

◻️مردم بیرون خانه اجتماع کرد منتظر کامل کردن یک تشریفات با شکوه برای پاره تن رسول هستند . هم برای آرامش وجدان و هم برای رفتن بسراغ زندگیشان. بدون آنکه بپرسند فاطمه چرا می گریست؟ فاطمه چرا ناراضی بود؟ چرا به خانه اش حمله کردند؟ ماجراهای این حمله چه بود و فاطمه چه صدماتی دید؟

◻️ابوذر از درون خانه پیغامی برای اجتماع آورد. پیامی که در وصیت فاطمه به علی آمده بود. من این مردم را نمی خواهم. بروند سراغ زندگیشان. ابوذر گفت: بروید که بیرون آوردن جنازه دختر رسول خدا (ص) به تأخیر افتاد. مردم برخاستند و رفتند و چون شهر آرام گرفت و پاسى از شب گذشت، على و حسن و حسین علیهم السلام و عمار و مقداد و عقیل و زبیر و ابوذر و سلمان و بریده و تنى چند از بنى هاشم و خواص دوستان على (ع) جنازه را بیرون آوردند و بر آن نماز گزاردند و در دل شب به خاک سپردند.مردم هم فردا و فردا ها تا امروز نپرسیدند چرا چنین شد. هیچ انقلابی در مدینه بر پا نشد. هیچ التهابی در جهان اسلام شکل نگرفت. جامعه اسلامی یادگاران پیامبر را که کنار گذاشت و خوش و خرم تا برپایی یک تمدن باشکوه به پیش رفت. آنها می خواستند برای آرامش وجدان تاریخ فدک را به خاندان پیامبر بازگردانند.

◻️می بینید که جامعه ی ظاهر گرا تا کجا می تواند حرمت آل الله را حفظ نموده، بساط عیش و عشرت و رفاه و پیشرفت را براه کند و یک حقیقت الهی را پنهان کند. جوامع دائما در یک توافق عمومی برای پنهان کاری هستند. امروز هم همین است. والا اگر بشریت بداند فاطمه چه رنجی کشید و چه صدماتی خورد و اینها برای چه بود باید همان انقلاب و التهاب و تحول و تغیر در جامعه پدید آید.

◻️حضرت ولی عصر عج فاطمه زهرا س را اسوه خود می داند. فاطمه کیست که آخرین ذخیره ی الهی، موعود همه ادیان آسمانی، تحقق بخش فلسفه خلقت بشر او را الگوی خود می داند؟ این همه عظمت در این بانو و این همه راز آلودگی؟ هرگاه جوامع اسلامی دست از این پنهان کاری برداشتند و به کوتاهی خود در برابر ولایت در هر زمان معترف شده و بسوی آن نشانه های هدایت در جامعه رفتند، آن وقت آن راز فاطمه با ظهور فرزندش آشکار خواهد شد و الا فاطمیه ها می آید و می رود و بساط روضه و گریه و تجلیل و آش و پلو همچنان بر قرار خواهد بود

◻️جامعه ی انقلابی ایران از آن انتهای غفلت و پنهان کاری در تاریخ فاصله گرفت و در مقابل آن قیام کرد و ۴۲ سال است شایسته ترین های دین را در حاکمیت در راس جامعه مورد حمایت قرار داده است اما اتمام رسالت این جامعه، یکپارچه سازی علوی حکومت است. اگر یک بخش از حاکمیت ما علوی و یک بخش دیگر اموی و عباسی است و تعیین تکلیف این حکومت هم به دست مردم است، معلوم می شود هنوز تا رسیدن به سیره ی فاطمه زهرا س در تحقق دولت اسلامی فاصله داریم

➖➖➖➖➖➖➖
https://eitaa.com/almottaqin
➖➖➖➖➖➖➖