دفتر نهم؛ فصول هدایتگری

توضیحات

معرفی دفتر نهم؛ فصول هدایتگری

دفتر نهم از مجموعه‌ی “مکتب انقلاب اسلامی” با عنوان فصول هدایتگری توضیح می‌دهد رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از آن‌که از ابتدای رهبری انگشت اشاره را به‌سوی تحقق دولت اسلامی، جامعه‌ی اسلامی و دنیای اسلام گرفتند، در فصل اول فرمان مقاومت در برابر تهاجم فرهنگی به دولت‌سازی اسلامی را صادر کردند. اگرچه دشمن نتوانست به برکت ایستادگی نیروهای انقلاب به هدف نهایی خود یعنی براندازی نظام دست یابد، اما به‌دلیل تساهل و تسامح مسئولان امر، این تهاجم که ایمان مردم و مسئولان را نسبت به انقلاب و اسلام هدف گرفته بود، به‌تدریج آسیب‌هایی را بر جامعه‌ی هدف خود وارد کرد که مهم‌ترین آن موج مخرب دنیا‌طلبی بود.
از این به بعد معظم‌له در فصل دوم از هدایتگری خویش در مقطع اول از این فصل، فرمان مراقبت از نفوذ این میکروب و هشیاری نسبت به انحراف و ارتجاع انقلاب را صادر کردند؛ اما متاسفانه فضای پدید‌آمده توسط دشمن با زمینه‌های موجود در درون انقلاب و ظهور پدیده‌ی سایش‌ها و فرسایش‌های معنوی، به‌تدریج راه را برای اشرافی‌گری و مفاسد اقتصادی باز کرد. در اینجا بود که در مقطع دوم از این فصل و در اواخر دهه‌ی هفتاد لزوم مبارزه با فقر و فساد و تبعیض و مطالبه‌ی آن از مسئولان و دعوت مردم به این نهضت مطرح شد.
در فصل سوم هدایتگری رهبری که از سال ۷۹ شروع شد، با توجه به عدم پاسخ درخور مسئولان به مطالبه‌ی مبارزه با مفاسد اقتصادی، معظم‌له پرچم نهضت دولت‌خواهی اسلامی را بالا برده و با اعلام این‌که ما هنوز به جامعه‌ی اسلامی نرسیده‌ایم، علت آن را عدم تحقق دولت اسلامی معرفی کردند. این بود که مقطع اول از فصل سوم، نهضت و حرکت دولت‌خواهی اسلامی در میان نیروهای انقلاب و به‌تبع آن مردم آغاز شد تا آن‌که در مقطع دوم که آن را مقطع بازگشت و اصلاح نامیده‌ایم، در دهه‌ی هشتاد فرصتی استثنائی برای بازگشت به شعارهای انقلاب و اصلاح گذشته فراهم شد. اما مقطع سوم از فصل دولت‌خواهی اسلامی با هجوم جریان اشرافیتِ فرسوده علیه دستاوردهای دولت‌سازی اسلامی آغاز شد و لذا مقابله با فتنه‌ی پیچیده‌ی اشرافیت علیه دولت‌سازی اسلامی، تحت رهبری معظم‌له شکل گرفت.
با شکست سنگین فتنه‌گران علی‌رغم وجود تبعات پرهزینه‌ی آن در عرصه‌های مختلف داخلی و خارجی، فضای انقلاب با هدایتگری رهبرمعظم انقلاب اسلامی آماده ورود به مقطع چهارم نهضت دولت‌خواهی اسلامی یعنی مقطع رویش جوانان و بازگشت به نظام انقلابی امت و امامت برای کنار زدن ساختار سیاسی فرهنگی و اجتماعی دیوان‌سالاری فرسوده برای همیشه و تحقق دولت اسلامی آماده شده است.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دفتر نهم؛ فصول هدایتگری”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ارسال نظر