مقدمه بررسی بیانات

قیام حسینی در نگاه اهل دقت و نظر سرآغاز حرکتی است که انجام و ثمرش برپایی پرچم توحید بر تارک سراسر کائنات است. در کلمات بزرگان از رسول گرامی اسلام و اهل بیت طاهرینش تا اهل معنا و معرفت این معنا مشهود و روشن است. رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه ای که حکیمی است آگاه به آنچه در طول مسیر تاریخ در راه احقاق کلمه حق واقع شده است بارها به این معنی اشاره فرموده اند.

حرکتی که از بعثت اولین پیامبر یعنی حضرت آدم ابوالبشرآغاز شده و در طول تاریخ با مبارزات حاد انبیا ادامه یافته تا جایی که در دوران رسول خاتم شمه ای از آن حکومتی که وسیله اعتلای کلمه حق بود به وقوع پیوست. دوران سراسر مبارزه امامان شیعه تا رسیدن به عصر غیبت حجت دوازدهم نیز گویای تداوم این جریان است. عصر غیبت و
آغاز دوره زعمای شیعه که عالمان آگاه به سیره اهل بیت بودند نیز همواره در راه تحقق همین هدف سپری شده است. انقلاب اسلامی ملت ایران به رهبری امام خمینی(ره) از نقاط کلیدی و تأثیرگذار در راه رسیدن به آن نقطه نهایی است که گرچه با سرعت اعجاب انگیزی آغاز شد اما نیاز به هوشیاری و تشدید سرعت و عملکرد از سوی امت انقلابی در آن غیرقابل انکار است.

امروز وظیفه آشکار هر مؤمنی حرکت در همان مسیری است که اولیای الهی در طول تاریخ با سختیهای فراوان طی کرده اند. انتظار موعود وظیفهای عملگرایانه همراه با بصیرت و تیزبینی است که راه نجات امت منحصر در آن است. شناخت موقعیت تاریخی حاضر و تطبیق آن با گذشته و آینده، روشنگر راهی است که امروز از جانب ما باید طی شود.

بررسی و جستجو در بیانات رهبر حکیم انقلاب بیانگر این است که ترسیم این مسیر و تعیین هدف پیش رو از مهمترین دغدغه های این بزرگمرد الهی بوده است. آنچه در سلسله گفتارهایی که به لطف خدا در معرض استفاده خوانندگان قرار خواهد گرفت چیدمانی از بیانات معظم له می باشد که با نظم و ترتیب منطقی آن ارائه گردیده و بیانگر و ترسیم کننده این سیر از دوران انبیای الهی تا ظهور حضرت ولی عصرعجل الله تعالی فرجه الشریف است.

توجه و تعمق در این بیانات روشنگر راه عاشقان حسین و روندگان مسیر اربعین به سوی جامعه و تمدن ناب اسلامی و در نهایت زمینه سازی برای ظهور مصلح کل و منجی عالم بشریت حضرت بقیه الله الاعظم خواهد بود.

ارسال نظر