هیمنه پوچ استکبار

هیمنه پوچ استکبار

🔲 هیمنه پوچ استکبار

✍️ علی ثقفی

◽️ رسانه‌های آمریکا هفته گذشته در چند نوبت گزارش دادند وزارت خزانه داری آمریکا، وزارت بازرگانی و سپس وزارتخانه های امنیت داخلی، خارجه و نهادهای ملی بهداشت آمریکا هدف حملات سایبری قرار گرفته است.

◽️گزارش ها می گوید نهادهای فدرال امریکا منتظر هستند ببینند حمله بعدی هکر ها به کدام هدف انجام خواهد شد. گفته شده هکر ها به سایتهای هسته ای امریکا هم نفوذ کرده اند.

◽️آژانس امنیت ملی آمریکا با وقوع این بحران خواستار قطع برق نهادهای فدرال شده است. گفته می‌شود وقتی یک حمله سایبری اعلام می‌شود معلوم می‌شود که کار از کار گذشته و دیگر خیلی دیر شده است.

◽️آمریکایی‌ها هنوز نمی‌توانند تحلیل کنند که این ضربه را چطور و از کجا خورده اند. بایدن گفته حمله گسترده است اما چیزهای زیادی هست که آن را نمی دانیم. رسانه‌های آمریکا گمانه‌زنی کرده‌اند، این حمله از طرف روسیه بوده اما مسکو آن را تکذیب کرده است. فعلا صحبت از یک قدرت خارجی پشت صحنه این عملیات ها می شود.

◽️آیا این حملات می تواند از سوی ایران باشد؟ قوانین بین المللی ساخته نظام سلطه یک‌سویه نوشته شده و در حالی که دست آنها را برای هرگونه حمله سایبری باز گذاشته در عین حال به استکبار این امکان را داده حملات متقابل دیگر کشورها را در دادگاه های بین المللی مورد پیگرد قرار دهد.

◽️اما آیا اساساً ایران به قدرت سایبری دست یافته که تا این حد دستگاه سایبری نظام سلطه را به چالش بکشد؟
تاکنون اظهارنظرهای مجموعه های امنیتی و سایبری آمریکا و اروپا با آنکه نمی خواهند به این قدرت انقلاب اسلامی اعتراف کنند اما به نظر می رسد رفته رفته با افزایش این اقتدار آماده می شوند تا فضای ایران‌هراسی سایبری را در کنار قدرت موشکی و منطقه ای انقلاب اسلامی در جهان ایجا کنند.

◽️ «موسسه “دیفنس تک” از موسسات نظامی و امنیتی ایالات متحده آمریکا با استناد به آمار دریافتی از سازمان اطلاعات آمریکا ایران را جز ۵ کشور دارای قوی‌ترین نیروی سایبری معرفی کرده است. هر چند برخی رسانه های غربی این گزارش را غیر دقیق دانسته اما این قدرت به سرعت در سال‌های اخیر رشد کرده و به نظر می‌رسد دیگر قابل انکار نیست.

◽️یکی از اعضای یک گروه سایبری یک دهه پیش در گفتگو با خبرگزاری فارس اعلام کرده بود آن گروه در طی دو روز، هزار سایت مهم دولت انگلیس، آمریکا و فرانسه را هک کرده‌اند. او از سایت‌ رسمی ایالت لوییزیانای آمریکا، سایت شورای شهر پونسی انگلیس و وب‌سایت شرکت امنیتی محافظت از وب‌سایت‌های فرانسه به عنوان مهم‌ترین سایت‌های هک شده توسط این گروه نام می‌برد.

◽️کریستوفر سی. کربس، مدیر دپارتمان امنیت سایبری و زیرساخت های وزارت امنیت داخلی ایالات متحده در تاریخ ۲۲ ژوئن ۲۰۱۹ بیانیه ای صادر کرد مبنی بر اینکه این سازمان یک سری فعالیت های فزاینده سایبری علیه صنایع و آژانس های ایالات متحده از سوی نیروهای وابسته به ایران را شناسایی کرده است.

◽️سیستم مشاوره تروریسم وزارت امنیت داخلی، ۴ ژانویه با انتشار اعلامیه ای هشدار داد: «ایران یک برنامه سایبر قدرتمند دارد و می تواند حملات سایبری علیه ایالات متحده انجام دهد. حداقل حمله ای که ایران قادر به انجام آن است، می تواند تاثیرات مخرب موقت بر زیرساخت های مهم در ایالات متحده داشته باشد.»

◽️وبسایت هیل وابسته به کنگره می گوید: هکرهای ایرانی در سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، در برخی از نخستین عملیات‌های خود در جنگ‌های سایبری، موسسات مالی ایالات متحده را با ده‌ها میلیون دلار سرمایه و همچنین عملیات تجاری سعودی آرامکو را به صورت آفلاین هک کردند. بر اساس یک گزارش جدید که از سوی مایکروسافت منتشر شد، طی دو سال گذشته، هکرهای ایرانی بیش از ۲۰۰ شرکت را هک کرده‌اند و این خطر روز به روز در حال افزایش است.

◽️امام خمینی ره به این ملت یاد داد که:” «مطمئن باشید که مرکز قدرت که خدای متعال است نسبت به شما عنایت دارد. قدرتهای دیگر پوشالی هستند. قدرت خداست که باقی است و خداست که وعده کرده است اگر نصرت دهید او را، او شما را پیروز می کند.»
این تیر غیب از هر سو که روانه هیمنه ی نرم افزاری استکبار شده باشد، فعلا او را عاجز کرده است.

◽️شاخص های بورس قدرت امریکا یکی بعد از دیگری قرمز می شود. این را عده ای سست باور در داخل بفهمند دوران ابرقدرتی امریکا دیگر تمام شده است.

#غلبه_نرم_افزاری
#هیمنه_پوچ_استکبار

➖➖➖➖➖➖➖
https://eitaa.com/almottaqin
➖➖➖➖➖➖➖