نوجوانان دفاع‌مقدس را در تلویزیون روایت می‌کنند

“قصه ما” عنوان مجموعه‌ای نمایشی از گروه کودک و نوجوان شبکه ۲ سیما است که از فردا روانه آنتن می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، مجموعه نمایشی “قصه ما” داستان دو نوجوان را روایت می‌کند که درصدد پژوهش و ساخت فیلمی کوتاه درباره هشت سال دفاع مقدس‌اند.

این دو نگاهی متفاوت به این مقوله دارند و در پژوهش‌های اولیه راهی موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی می‌شوند. در این فضاست که با راویان دفاع مقدس، کسانی که آن روزها را تجربه کرده‌‌اند، ادبیات پایداری و … روبرو شده و به مفاهیم جدیدی از هشت سال دفاع مقدس می‌رسند.

مشارکت مردم در سال‌های دفاع مقدس، چگونگی ایجاد خوداتکایی و خودباوری طی این سال‌ها، پاسخ به پرسش‌های ذهنی نوجوانان درباره جنگ و … بخشی از داستان‌ها و موضوعات این برنامه است که علاوه بر پنج قسمتی که از شبکه ۲ روانه آنتن می‌شود در پنج پیوست از صفحه مجازی این برنامه نیز قابل مشاهده است.

لازم به ذکر است مسئول محترم بنیاد فرهنگ و اندیشه، حجت الاسلام و المسلمین ثقفی نیز در این برنامه تلویزیونی سخنانی را ایراد کرده اند.

“قصه ما” کاری است از گروه کودک و نوجوان شبکه دو به تهیه‌کنندگی محسن عامری و روزبه گیلانی و کارگردانی وحید گلستان که در پنج قسمت ۳۰ دقیقه‌ای از چهارشنبه ۲ مهرماه ساعت ۱۵:۲۰ روانه آنتن می‌شود.

ارسال نظر