دوستی با کرونا یا ولایت مداری

شاید دیر باور ترین آدمها هم بالاخره به این نتیجه برسند که کرونا دشمن جان انسانهاست حالا ریشه و منشاء آن هر چه باشد.
فعلاً که در میان مومنین کسانی هستند گویا از رهبری برای دفاع از سنت ها سینه چاک ترند. این جماعت در حمایت از طب سنتی، ستاد کرونا را که توسط رهبری به عنوان حَکم تعیین شده نفی می کنند.
از میان مومنین انقلابی کسانی که از رهبری دشمن شناس تر و دشمن آگاه‌تر هستند کرونا را تبلیغات جهانی و افسانه می دانند و پشت این داستان به دنبال کشف یک توطئه جهانی هستند.
در بین علاقمندان اهل بیت کسانی هستند که از رهبری امام حسین را بیشتر دوست دارند و به همین خاطر نمی خواهند مجلس عزای پرجمعیت اباعبدالله مبادا خلوت بماند ولو بعد از آن مجلس تعداد زیادی از همان عزاداران روی دست بیمارستان ها بمانند.
از میان مردم هم کسانی هستند که چون رئیس منتخب شان با آنها روراست نیست و چون برخی مدیران عزیز اهل اختلاس و بخور بخور هستند و چون مدیریت کلان کشور زیرساختهای اقتصاد و فرهنگ را برای مبارزه با کرونا به کار نمی گیرند، آنها هم با خود دشمنی کرده و حرف رهبری را که از مرگ مردم اندوهگین است، باور نمی کنند و بی توجه به این دشمن خطرناک در کوچه و خیابان و بازار قربانی می شوند.
آمار کل تلفات روزانه کشور هزار نفر است که شامل سرطانی، سکته ای، ریوی، تصادفی سقوط، دعوا و سایر امراض و حوادث می ‌شود. از این آمار فعلا ۱۵ تا ۲۰ درصد به تلفات کرونا اختصاص یافته است. این کم است؟
کرونا هر دو روز یکبار فعلا به اندازه سقوط یک هواپیمای ۳۰۰ نفره از مردم ما تلفات می گیرد. برخی پیش بینی های نگران کننده می گوید ممکن است ما در آبان ماه به سقوط روزی دو هواپیما برسیم.
از اسفند ۹۸ تا امروز که هفت ماه می گذرد رهبری تقریبا در هر سخنرانی با مناسبت و بی مناسبت موضوع کرونا و ضرورت تبعیت از دستورات ستاد کرونا پرداخته است. او می گوید مدیران بهداشت و پزشکان و پرستاران زیر بار این بیماری دارند له می شوند. اقلا ما مردم هم به فکر باشیم و سه کار ساده را انجام بدهیم: ماسک بزنیم، از هم فاصله داشته باشیم و دست هایمان را بشوییم. این کارها خیلی سخت است؟
هر روز یک بار تلفات یک هواپیمای ۳۰۰ نفره روی دست مردم می ماند. بیمارستان‌ها پر شده است از مجروحان این بیماری. در حالی که درصد بالایی از مردم و نخبگان به فکر هستند و به حرف رهبری و کارشناسان گوش می کنند اما باز هم تلفات و ضایعات در حال بالا رفتن است. چرا؟
این به خاطر آن است معلوم می شود اگر در یک جامعه ولو یک اقلیتی راهشان را از اکثریت جدا کنند، همان ها در نقش سوراخ کنندگان یک کشتی همه سرنشینان را به غرق و هلاکت خواهند کشاند.
کرونا دیده نمی شود اما آثارش در خانواده های ما بر جان مردم چون زهر به تلخی نشیند اما باز هم عده ای حرف گوش نمی کنند به گفته کارشناسان. تعجب از کسانی است فرزندانشان را به مدرسه نمی فرستند اما با آنها برای تفریح به شمال می روند!
اگر شما از دولت منتخب تان گله دارید، بیشتر به خود ضرر نرسانید. فعلا چاره‌ای جز یک سال صبر کردن تا پایان این دولت وجود ندارد. اگر او آنطور که انتظار دارید به شما کمک نمی کند، خود به فکر جان خودتان باشید.
مقصود ما از ضرورت ولایتمداری و دوستی نکردن با دشمن همین است اگر ما در پیروی از ولایت و دشمنی با کرونا امتحان خوبی دادیم در موضوعات دیگر که پیچیده تر و نامحسوس تر هستند. مانند مقابله با دشمنان جن و انس هم موفق خواهیم شد.