آماده سازی برای حاکمیت حضرت حجت(عج)، غایت حوزه های علمیه

 

آماده سازی برای حاکمیت حضرت حجت(عج)، غایت حوزه های علمیه

هدف از همه ی فعالیت های علمی آموزشی ترویجی تربیتی و … در امتداد سیره معصومین است. حضرت آقا می فرمایند: اگر به سیره ۲۵۰ ساله ائمه معصومین نگاه کنیم یک غایت سیاسی وجود دارد و آن رسیدن معصوم به حاکمیت است این غایت سیاسی در حوزه علمیه امتداد یافته است.

آماده سازی برای حاکمیت معصوم (امام زمان عجل اللّه تعالی فرجه الشریف) همان هدف و غایت مورد مطالبه حوزه علمیه است .

هدف انقلاب اسلامی آماده سازی برای تحقق همان هدف معصومین است. اگر بخواهیم به صورت عملیاتی بحث کنیم، اردوی حاظر می تواند با همه ی جنبه هایش به عنوان الگوی قابل اجرا در مدارس علمیه آن هم نه فقط به صورت فوق برنامه بلکه در طول سال تحصیلی باشد.

این اردوی آموزشی بصیرتی تربیتی بر مبنای اندیشه امام راحل و امام حاضر انقلاب اسلامی نهادینه شده است. این برای اتقان و استحکام اردو کافی است.

حوزه و بدنه عمومی آن انقلابی است اما به طور غیر علنی و غیر مستقیم یک غفلت نسبت به اهداف انقلاب ایجاد شده است.

نیروهایی در داخل علنا همان حرف ترامپ را می زنند و اعلام می کنند که الآن زمان امان نامه گرفتن از آمریکاست ایینها ریزش هایی ست که لازم است برای مدیریت این قضیه چاره ای اندیشیده گردد

در طرف دیگر با طرح مبانی انقلاب اسلامی، طلاب جوان و حتی غیر جوان با فهم عمیق اندیشه های امام و حضرت آقا و اهداف انقلاب اسلامی شکوفا می شوند و انگیزه های بالا پیدا می کنند.

(قسمتی از بیانات حجت الاسلام ثقفی،مسئول بنیاد فرهنگ و اندیشه انقلاب اسلامی در جمع معاونت تهذیب حوزه علمیه قم، حجت الاسلام ملکی و جمعی از مدیران حوزه های علمیه کشور، حاضر در اردوی آموزشی،تربیتی،بصیرتیِ لاحقان ولایت )

تهران _آبعلی

۱۳۹۷/۳/۲۹

ارسال نظر